Menu

Kwas hialuronowy

Maj 9, 2018 - Uroda
Kwas hialuronowy

Czym jest kwas hialuronowy i jak działa?

Kwas hialuronowy jest nazywany także „eliksirem młodości”. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka pod postacią soli sodowej. Kwas hialuronowy odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Kwas hialuronowy jest także głównym składnikiem płynu stawowego.

Zastosowanie kwasu hialuronowy

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów odmładzających. Jest także stosowany do zabiegów kosmetycznych w gabinetach medycyny estetycznej. Podczas takiego zabiegu wstrzykuje się w głąb naskórka preparaty zawierające kwas hialuronowy. Preparaty i zabiegi tego typu świetnie sprawdzają się przy wypełnianiu zmarszczek. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczki.

Czas działania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie w naturalny sposób, po 6- 12 miesiącach. Dlatego bardzo ważne jest, aby powtarzać zabiegi albo przyjmować preparaty zawierające kwas hialuronowy np. Solgar kwas hialuronowy — to tabletki zawierające kwas hialuronowy.

Jedna tabletka zawiera:

– BioCell Collagen II® zawiera: 1200 mg,

– Hydrolizowany kolagen typu II 720 mg,

– Siarczan chondroityny 192 mg,

– Kwas hialuronowy 120 mg,

– Witamina C 100 mg,

(askorbinian wapnia).

Pamiętajmy, żeby korzystać z kwasu hialuronowego, ponieważ pomaga nam zachować zdrową i młodą skórę.