Menu

Czy warto stosować suplementy z kwasem kaprylowym?

8 kwietnia, 2018 - Suplementy

Na rynku znajdziemy ogromny wybór różnorodnych suplementów, które mają wpływać korzystnie na nasze zdrowie i zapobiegać rozwojowi chorób. Wybór tych najlepszych i najbardziej skutecznych może być trudny. Wśród popularnych preparatów znajdują się także kwasy tłuszczowe.

Jak działa kwas kaprylowy?

skuteczny kwas kaprylowyJest to naturalny kwas tłuszczowy, który można znaleźć w takich produktach jak olej kokosowy i palmowy, a także w mleku zwierzęcym. Liczne badania naukowe potwierdziły, że jest to substancja, która wykazuje bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Zauważono przede wszystkim fakt, że systematyczne stosowanie suplementów z kwasem kaprylowym przynosi bardzo dobre efekty w przypadku osób cierpiących na kandydozę. Preparaty tego typu znacznie ograniczają ilość groźnych drożdżaków rozwijających się w jelitach.

Pozytywny wpływ na układ pokarmowy

Kwas kaprylowy ma działanie korzystne dla układu pokarmowego. Przede wszystkim pomaga w łagodzeniu stanów zapalnych i zmniejsza objawy, które są związane z ich występowaniem. Ułatwia gojenie owrzodzenia w jelicie grubym i cienkim oraz regenerację uszkodzonej błony śluzowej. Jest stosowany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i zespołu jelita drażliwego. Dodatkowo wykazuje także działanie przeciwbakteryjne i zapobiega infekcjom w układzie pokarmowym.

Suplementy z kwasem kaprylowym należy zawsze kupować w aptece. Preparat powinien zawierać odpowiednie stężenie kwasu, a także dodatek minerałów, które wydłużą jego działanie w układzie pokarmowym. Tylko preparaty o odpowiedniej jakości będą wykazywały skuteczność i przyniosą oczekiwane rezultaty.