Menu

Co warto wiedzieć o spirulinie?

Luty 13, 2018 - Zdrowie

Niezwykłą popularnością zaczęła się cieszyć ostatnio spirulina hawajskaa. Co to jednak właściwie jest? Komu warto polecić spirulinę? Czy rzeczywiście jest to tak nowy wynalazek?

Popularna alga

Spirulina jest rośliną, a konkretnie algą. Warto zauważyć, że pomimo, iż w Europie znana jest od bardzo niedawna, to w Ameryce, Azji czy Afryce jest stosowana na szeroką skalę od wielu lat.

Niewątpliwie, spirulinę można dodać w zasadzie do każdego napoju, jak również do rozmaitych potraw. Nie dość, że jest bogata w substancje odżywcze, to jeszcze posiada bardzo interesujący smak.

Co zawiera spirulina hawajska?

spirulina hawajska w tabletkachJednym z ważniejszych składników rośliny jest z pewnością kwas gamma linolenowy o wszechstronnym działaniu prozdrowotnym. Ponadto, alga o której mowa posiada również duże ilości różnego typu witamin., Jest bogata miedzy innym iw witaminę A. Specjaliści twierdzą, że jest jej w spirulinie nawet 20 razy więcej niż w marchewce, słynącej przecież z zawartości dużych ilości tej witaminy.

Ponadto, w spirulinie znajduje się również wiele białek. Jest to ważne, gdyż białka należą do najważniejszych składników odżywczych.

Zastosowanie spiruliny

Niewątpliwie, spożywanie spiruliny każdemu może pomóc. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach jest ono szczególnie wskazane. Niewątpliwie, hawajska spirulina może pomóc osobom przebywającym na diecie odchudzajaćej. Rzecz w tym, że podczas diety zwykle występuje niedobór substancji odżywczych w organizmie. Konieczne jest ich uzupełnianie, jednak w taki sposób, aby nie dostarczać jednocześnie kalorii. Niewątpliwie, rozwiązaniem jest właśnie spirulina.

Niewątpliwie, roślina, o której mowa może również służyć jako środek kosmetyczny. Okazuje się bowiem, że regularne jej spożywanie znacząco poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Warto też zwrócić uwagę na przeciwalergiczne działanie spiruliny. Zawdzięcza je one tak zwanemu kwasowi pantotenowemu, który zawiera w dość dużych ilościach.

Wydaje się, że spirulina to roślina o wszechstronnym działaniu, której każdy powinien przynajmniej od czasu do czasu spróbować.