Menu

3 niezbędne elementy apteczki dla osób starszych

Luty 9, 2018 - Zdrowie
3 niezbędne elementy apteczki dla osób starszych

ProctosoneNie od dziś wiadomo, że osoby w podeszłym wieku wymagają wzmożonej opieki lekarskiej, co przekłada się również na ilość przyjmowanych przez nie leków. Co prawda w zależności od schorzenia leki mogą być całkowicie różne, jednak jest kilka rzeczy, których nie powinno zabraknąć w apteczce osobistej osoby starszej.

1. Leki na receptę
Dla jednych oczywistość i najwyższy priorytet, dla innych – wręcz odwrotnie. Niektóre osoby przyjmują leki na receptę doraźnie i nie wykupują nowych recept, do czasu aż zajdzie taka potrzeba. Warto jednak mieć choć kilka tabletek w zanadrzu – nigdy nie wiadomo, kiedy uderzy choroba.

2. Leki przeciwbólowe – Apap, Ibuprom, Etopiryna
Obowiązkowy element każdej apteczki, także tej użytkowanej przez osobę w podeszłym wieku. Leki przeciwbólowe sprawdzają się przypadku bólu różnego pochodzenia i różnym pochodzeniu. Należy jednak znać umiar, bowiem przyjmowane w nadmiarze leki przeciwbólowe mogą uszkodzić wątrobę i nerki. Każdy długotrwały ból powinien być więc konsultowany z lekarzem.

3. Preparaty na hemoroidy – Proctosone, Procto-Hemolan
Hemoroidy są dla większości osób tematem tabu, to jednak typowe schorzenie osób w podeszłym wieku, takie jak pogorszenie słuchu czy reumatyzm. Potrafią uderzyć niespodziewanie, więc aby złagodzić dolegliwości bólowe, warto mieć w swojej apteczce lek typu Proctosone bądź Procto-Hemolan. Dostępne w postaci czopków lub żelu doodbytniczego, szybko i dyskretnie potrafią rozwiązać problem.