Menu

Pokonaj zwyrodnienie kolan w trzech krokach!

22 stycznia, 2018 - Zdrowie

Terapia zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego jest podejmowana przez wiele osób, które na skutek występowania tychże zmian patologicznych odczuwają trwały dyskomfort, silny ból, któremu jednocześnie towarzyszy ograniczenie zdolności do poruszania. Zmiany zwyrodnieniowe mogą być pokonane w kilku prostych krokach!

 

Krok I : Zdiagnozuj problem

Nie wystarczy tutaj pomoc dr’a Google. Dobrze udać się do specjalisty ortopedy, najlepiej zajmującego się zawodowo leczeniem chorób zwyrodnieniowych stawów. Lekarz przeprowadzi badania, pobierze płyn i już w trakcie pierwszej wizyty może podać dostawowo preparaty sterydowe oraz Synocrom forte, co ograniczyć może nasilenie objawów.

Krok II: Stosuj sprawdzone terapie zachowawcze

Decyzja o zabiegu operacyjnym i alloplastyce stawu kolanowego nie jest dla wszystkich od razu do przełknięcia. Ortopedzi wskazują, że nie jest to wcale potrzebne. Po badaniach artroskopowych stawu kolanowego możliwe jest wdrożenie terapii zachowawczej, obejmującej korzystanie ze sterydów, suplementację siarczanu chondroityny i glukozaminy. Świetnie sprawdzają się również preparaty z kwasem hialuronowym jak Synocrom Forte. Środki te poprawiają jakość płynu stawowego i wykazują działanie promujące regenerację chrząstki.

Krok III Operacja kolana

Zabieg operacyjny w obrębie stawu kolanowego eliminuje całkowicie problem choroby zwyrodnieniowej. Jest to jednak poważny zabiegi i wiązać się może z powikłaniami. Dobrze go wykonać w późnym wieku, natomiast młodszym można zaproponować stosowanie leczenia dostawowego i rehabilitację.