Menu

Ziołolecznictwo w XXI wieku

Styczeń 12, 2018 - Suplementy

Wiek XX jak żaden inny okres doprowadził do rozwoju ziołolecznictwa należącego do metod medycyny alternatywnej. Szeroko zakrojone badania dotyczące wykorzystania roślin zielnych w lecznictwie doprowadziły do odkrycia wielu nowych ziół, aktualnie stosowanych z dużym powodzeniem.

zioła szwedzkie są dla każdego

Zioła szwedzkie- co warto o nich wiedzieć?

Mieszanki ziołowe przyrządzane w postaci naparów cieszą się coraz większa popularnością pośród osób w rozmaitym wieku. W dzisiejszych czasach ziołolecznictwo nie jest ściśle powiązane z wiekiem starszym- z jego dobrodziejstw korzystają również osoby w wieku produkcyjnym oraz dzieci.

Szwedzka mieszanka ziołowa to nie nowość na polskim rynku.Starannie wyselekcjonowane zioła były stosowane już przez nasze matki i babki, jednak pod zgoła inną nazwą. Mieszanka ziołowa, która dostępna jest teraz w sklepach zielarskich to zbiór rośliny o wielokierunkowym działaniu.

Kluczowe aspekty działania szwedzkich ziół

Zawarty w mieszance aloes charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym, a także przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Stosowany może być on w przebiegu chorób o podłożu zapalnym, a także jako preparat profilaktyczny w okresie wzmożonej zachorowalności na przeziębienie i grypę.

Jego działanie uzupełniane jest poprzez odkażającą mirrę. Do zalet tej rośliny zaliczyć możemy ponadto ukojenie nerwowe. Lekkie stany depresyjne stanowią względne wskazanie do zastosowania mirry.

Za nie mniej ważny składnik uznać można liście senesu. Osoby borykające się z przewlekłymi zaparciami zdecydowanie powinny skorzystać z jego dobroczynnego działania (pobudza perystaltykę jelit).

Znany od wielu wieków korzeń kurkumy pozwala na antyoksydację i oczyszczenie organizmu. Przeciwdziałanie tworzeniu wolnych rodników oraz ich inaktywacja ponadto zmniejszają ryzyko onkogenezy (procesu nowotworowego).