Menu

Prenatal DHA – na niedobory DHA w ciąży

Październik 10, 2017 - Uncategorized

Ciąża to szczególny stan, w którym kobieta jest narażona na spadki odporności, jak również na niedobory niektórych składników pokarmowych, nawet gdy jej dieta nie zmieniła się znacząco od czasu zajścia w ciążę. Wynika to stąd, że płód, który się w niej rozwija, pobiera niezbędne do swego rozwoju składniki właśnie od matki – powodując u niej niedobory. Kobiety ciężarne zmuszone są zatem stosować suplementację niektórych składników, na przykład Prenatal DHA, by dostarczyć swojemu dziecku wszelkich niezbędnych składników potrzebnych do rozwoju jego układu nerwowego.

DHa to kwas dokozaheksaenowy zaliczany do grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, czyli tych najbardziej wartościowych. Kwas ten jest niezbędny do rozwoju układu nerwowego płodu i do rozwoju jego funkcji poznawczych. Zawiera go kwas Prenatal DHa z Apteki Oliwnej często polecany przez położników jako suplement diety, w który powinny się zaopatrzyć kobiety zaczynające drugi trymestr ciąży oraz matki karmiące.

Układ nerwowy noworodka rozwija się błyskawicznie, szczególnie gdy dostarcza się mu do tego odpowiednich składników. Im lepiej zadbamy o rozwój cewy nerwowej swojego potomka, tym lepszych efektów możemy się spodziewać w przyszłości – maluch będzie się dobrze rozwijał, a kiedyś będzie się świetnie uczył. Dlatego też warto zainwestować w dobry preparat uzupełniający niedobory DHA, którego regularne stosowanie pozwoli nam spać spokojnie bez obaw o zdrowie swojego malucha.