Menu

5 zastosowań głogu dwuszyjkowego

14 września, 2017 - Zdrowie
Głóg

Głóg dwuszyjkowy

Głóg dwuszyjkowy jest rośliną dość często spotykaną, najczęściej może rzucać się nam w oczy porą wiosenną, kiedy jest w stanie kwitnienia, a także jesienią, kiedy to dojrzewają jego owoce. Oprócz jego niewątpliwych walorów dekoracyjnych posiada także swoje zastosowanie w medycynie naturalnej. W ziołolecznictwie wykorzystywane są zarówno kwiatostany jak i owoce tej rośliny, bez trudu można się także pokusić o przygotowanie własnego naparu z kwiatów lub owoców głogu.

Zastosowanie głogu dwuszyjkowego

  1. Roślina ta w ziołolecznictwie najczęściej jest wykorzystywana jako składnik preparatów nasercowych. Za pewne ze względu na fakt, że posiada właściwości obniżające ciśnienie krwi. Jednocześnie, zarówno kwiaty jak i owoce głogu przyczyniają się do znacznie lepszego ukrwienia mięśnia sercowego.

 

  1. Głóg znajduje także zastosowanie w przypadku leczenia różnego rodzaju nerwic, a także bezsenności. Działa uspokajająco jednocześnie będąc lekarstwem całkowicie naturalnym.

 

  1. Głóg dwuszyjkowy znajdziemy także w preparat mających na celu przeciwdziałanie miażdżycy. Zaleca się stosowanie go w momencie pojawienia się zaburzeń gospodarki lipidowej w organizmie.

 

  1. Kwiatostany rośliny są bardzo pomocne w przypadku leczenia różnego rodzaju urazów oraz obrzęków, pomagają nie dopuścić do zakrzepowego zapalenia żył.

 

  1. Głóg, a w szczególności jego owoce często są także składnikiem różnego rodzaju mieszanek witaminowych.